آموزش كسب وكار اينترنتي

راه اندازي كسب و كار اينترنتي امروزه فكر بسياري از افراد جامعه را به خودش مشغول كرده است، زيرا افراد زيادي هستند كه هر روزه سايت هايي رو راه اندازي مي كنند ولي آن را بلد نيستند تا با بازاريابي اينترنتي آن را گسترش دهند زيرا آنها آموزش بازاريابي اينترنتي را نديده اند، و يا خيلي از افرادي هم وجود دارند كه مي خواهند از طريق برنامه نويسي، طراحي سايت حرفه اي را براي خودشان داشته باشند، اگر شما پول زياد براي راه اندازي اينگونه سايت ها داريد كه خيلي خوب است ولي اگر پرداخت چنين هزينه هايي برايتان مقدور نيست، شما بايد با دوره جامع كسب درآمد اينترنتيخود، بزينس خود را آغاز كنيد و  با آموزش سئو وردپرس ارتقاء دهيد.

 

كسب و كار اينترنتي چيست؟

اگر بتوانيد در فضاي اينترنت، هر نوع كسب و كار مجازي را ايجاد كنيد و با بازاريابي اينترنتي آن را گسترش دهيد، شما داراي يك كسب و كار مجازي هستيد، اما نكته ي بسيار مهمي كه وجود دارد، اين است كه در فضاي اينترنت، كسب و كارهاي بسيار زيادي را مي توان راه اندازي كرد، مسئله اين است كه كدام يك از كسب و كارها مي تواند براي شما سود آور باشد.

 

امروزه كسب درآمد از طريق شبكه هاي اجتماعي بسيار سخت شده است زيرا با توجه به افزايش كانال هاي تلگرام و پيام رسان هاي ديگر، شما بايد براي شروع كسب و كار خود، سرمايه اوليه بسيار زيادي را آماده كنيد، البته كه هر نوع كسب و كاري احتياج به بازاريابي اينترنتي دارد، اما بازاريابي اينترنتي يك وب سايت كاملا با كسب و كار هاي اينترنتي ديگر متفاوت است! زيرا شما مي توانيد با بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو، بدون سرمايه اوليه، كسب و كار آنلاين خود را به افراد جامعه معرفي كنيد.

بهترين زمان راه اندازي كسب و كار اينترنتي

اگر ايده هاي كسب و كار اينترنتي خوبي در ذهن داريد بايد هر چه سريع تر كار اينترنتي خود را شروع كنيد كه اگر چنين كاري را انجم ندهيد به زودي سرخورده خواهيد شد و همه چيز را كنار مي گذاريد، شما براي شروع هر كاري بايد بتوانيد هدفگذاري بسيار قدرتمندي داشته باشيد تا به براي هدف خود، به صورت منظم و هدفمند، اقداماتي را انجام دهيد. دليل اصلي هد فگذاري شما، اقدامات منظمي است كه بايد به صورت پيوسته انجام دهيد كه تنها پيوستگي اقدامات شما منجر به موفقيت مي شود.

در راه اندازي كسب و كار اينترنتي خود از افراد با تجربه كمك بگيريد، پيشنهاد من به شما اين است كه نقاط مشترك افراد موفق را شناسايي كنيد و سپس تمام كارهاي آنها را انجام دهيد، به عبارت ديگر از افراد موفق تقليد كنيد يا كارهاي آنها را كپي كنيد! شايد حرف من كمي غير اخلاقي باشد اما شما اگر در ابتداي مسير هستيد و مي خواهيد پيشرفت كنيد بايد تا مي توانيد از افراد موفق كمك بگيريد و تكنيكهاي آنها را پياده سازي كنيد.
 

آموزش كسب و كار اينترنتي در منزل

اگر با اراده ي خيلي قوي حركت كنيد و آموزش كسب و كار اينترنتي خود را در منزل آغاز كنيد، مي توانيد در يك بازه ي زمانيه خيلي كوتاه يك وب سايت پربيننده را براي خودتان ايجاد كنيد و بدون انجام كارهاي فيزيكي خيلي سخت، به درآمدهاي فوق العاده برسيد، منظورم از كارهاي فيزيكي اين است كه شما لازم نيست كه براي پول درآموردن ساعت 6 صبح از خواب بيدار شويد و به عنوان كارمند براي افراد ديگري كار كنيد، شما بايد بتوانيد شغلي براي خود ايجاد كنيد كه در زماني كه خواب هستيد هم بتوانيد پولسازي كنيد كه اگر چنين كاري انجام ندهيد، به قول وارن بافت، مجبور هستيد تا نزيديكي مرگ خود، براي افراد ديگر كار كنيد.

براي آموزش كسب و كار اينترنتي بايد از كجا شروع كرد؟

براي راه اندازي كسب و كار اينترنتي در ايران ، ابتدا لازم كه در يك حوزه متخصص شويد و به راحتي تخصص خود را با بازاريابي اينترنتي گسترش دهيد، آموزش بازاريابي و افزايش فروش اينترنتي را، مهمترين كار خود در كسب و كار آنلاين قرار دهيد، زيرا كسب و كار آنلايني كه بازاريابي اينترنتي نداشته باشد قطعا يك كسب و كار شكست خورده است.

اين موضوع بسيار مهم را در نظر داشته باشيد كه هر كسب و كار سنتي را، ميتوان به كسب و كار آنلاين تبديل كرد، اگر كمي تحقيق كنيد متوجه مي شويد كه افرادي هستند كه درآمدهاي بسيار فوق العاده اي را از يك مغازه ي سوپر ماركت بدست مي آورند، اما آن ها كسب و كار  خود را كمي متفاوت تر از بقيه شروع كردند، آنها فقط با ايجاد يك فروشگاه آنلاين، كسب و كار اينترنتي خود را آغاز كردند و توانستند در يك بازه ي زماني بسيار كوتاه درآمدهاي ميلياردي را براي خودشان ايجاد كنند.

مراحل راه اندازي كسب و كار اينترنتي

براي آموزش كسب و كار اينترنتي رايگان ، ابتدا لازم است كه قبل از آموزش، به نكات مهمي توجه داشته باشيد تا در زمان طراحي سايت حرفه اي خود، پولتان را از دست ندهيد و يك سايت تجاري فوق العاده قدرتمند را براي خودتان راه اندازي كنيد.

اگر مي خواهيد يك طراحي سايت با وردپرس، را به خوبي انجام دهيد شما بايد به دنبال يك پلت فرم خوب در سطح اينترنت باشيد، پلت فرم، همان سيستم مديريت محتواست، شما از طريق سيستم مديريت محتوا، مي توانيد وبسايت خود را مديريت كنيد يعني براي گذاشتن محتوا ، تغيير عكس، تغيير در ظاهر وبسايت و …، از سيستم مديريت محتوا استفاده مي كنيد.

بعد از اينكه كسب و كار اينترنتي شما آماده شد و وب سايتتان را به خوبي طراحي كرديد، حالا شما بايد به آموزش سئو سايت وردپرس خودتان بپردازيد تا هرچه سريع تر محصولات وب سايت خود را به مرحله ي فروش برسانيد، اگر هزينه ي تبليغات داريد كه خيلي خوب است و مي توانيد به راحتي و هر چه سريعتر محصولات خودتان را به مردم جامعه معرفي كنيد، ولي اگر توان پرداخت هزينه هاي بالا را نداريد بايد سايت خود را براي موتورهاي جستجو گوگل بهينه سازي كنيد و ترافيك وب سايتتان را به مقدار قابل توجهي افزايش دهيد.


محبوب ترين سيستم مديريت محتوا وب

اكثر مردم براي آموزش كسب و كار اينترنتي هيچ اقدامي نمي كنند زيرا آن ها فكر مي كنند كه اگر بخواهند يك وبسايت را از ابتدا ايجاد كنند نياز به برنامه ها، و مهارت هاي متعدد دارند و براي آنها بسيار مشكل ساز است، ولي بايد به شما بگويم كه اين طرز تفكر در حال حاضر كاملا اشتباه است.  در سال ۲۰۱۷، سيستم هاي مديريت محتوايي (CMS) مانند وردپرس، راه اندازي يك وب سايت كاربر پسند را، براي همه افراد ايجاد كرده است.

وردپرس به عنوان محبوب ترين پلت فرم وبلاگ نويسي و سيستم مديريت محتوا شناخته شده است. كاربران جديد اغلب شگفت زده مي شوند زماني كه ما به آنها مي گوييم كه وردپرس نيز به خاطر سهولت نصب آن، شناخته شده است. بهترين شركتهاي هاستينگ وب، به شما اين امكان را مي دهند تا وردپرس را با چند كليك، نصب كنيد. در بيشتر موارد، نصب وردپرس يك فرايند ساده است كه براي نصب آن، شما به كمتر از پنج دقيقه زمان احتياج داريد.

محبوب ترين سايت هاي دنيا ، در سال ۲۰۱۷ از چه سيستم مديريت محتوايي استفاده كردند؟

سايت  W3Techs در جديدترين آمار خود، وردپرس را محبوب ترين سيستم مديريت محتواي دنيا، معرفي كرد، چون ۲۰ درصد از سايت هاي جهان، با cms  وردپرس راه اندازي شده اند و در ردهاي بعدي، جوملا و دروپال به عنوان محبوبترين سيستم مديريت محتوا  (cms) شناخته شده اند.

به همين دليل است كه، توصيه مي كنيم، براي ساخت وبسايت خود، از وردپرس استفاده كنيد، وردپرس رايگان است، يعني مي توانيد در سطح اينترنت، اين پلت فرم را به صورت رايگان دانلود كرده، و از آن استفاده كنيد.

اما اگر نخواهيد از پلت فرم رايگان استفاده كنيد، بايد خودتان را، مجبور به يادگيري مطالب سخت و پيچيده ي html، css  و php كنيد، و انجام اين كار، زمان و انرژي بسيار زيادي را از شما خواهد گرفت، و همچنين ديگر نمي توانيد كسب و كار مجازي خود را در زمان دلخواهتان راه اندازي كنيد و اگر هم بخواهيد برنامه نويسي وب سايت خود را، به افراد ديگر بسپاريد، هزينه هاي بسيار زيادي را بايد صرف اين موضوع كنيد.

با توجه به اهداف كسب و كارتان، cms دلخواهتان را انتخاب نماييد

به طور كلي با در نظر داشتن هدف وب سايت خود و كمي تحقيق و جستجو مي‌توانيد يك CMS مناسب را انتخاب نماييد. من يك مقايسه بسيار جامع بين وردپرس، جوملا و دروپال كردم. اگر به دلايلي نميخواهيد سايتتان را با وردپرس ايجاد كنيد، راهنماي من دروپال، جوملا و يا برنامه نويسي ۳css،  HTML5 و php   مي باشد، همه ي آنها، براي استفاده رايگان هستند. اما براي مبتديان، من به شدت وردپرس را پيشنهاد مي كنم. وردپرس ساده ترين پلت فورمي است كه من تا به حال با آن كار كرده ام و از نظر انعطاف پذيري گزينه ي فوق العاده اي است كه مي تواند براي هر كسب و كار كوچكي مفيد باشد.

گام دوم : تهيه ي هاست و دامنه

براي راه اندازي كسب و كار اينترنتي خود،  بايد وردپرس را در مكاني آپلود، و آن را نصب نماييد، آن مكان، هاست نام دارد، شركت هاي بسيار زيادي وجود دارند كه شما مي توانيد با هزينه اي اندك، هاست مورد نظرتان را از آنجا تهيه كنيد. براي تهيه ي هاست خود، دقت زيادي بخرج دهيد چون سرعت وبسايت شما، تا حد زيادي به هاست شما مربوط مي شود، وهمچنين اگر هاست شما خوب باشد همين موضوع مي تواند براي رتبه بندي در صفحات موتورهاي جستوجو گوگل يك امتياز مثبت به حساب مي آيد.

دامنه، همان آدرس وبسايت شماست، شما با هزينه اي معادل ۱۰۰ هزار تومان، مي توانيد كسب و كار اينترنتي خودتان را راه اندازي كنيد، بعد از اينكه كسب و كار شما، به درآمد بالا منجر شد، شما بايد، سايت خودتان را ارتقاء دهيد تا خدمات و امكانات بيشتري را در اختيار كاربرانتان قرار دهيد و وقتي امكانات و خدمات بيشتري در اختيار كاربران سايتتان قرار مي دهيد همين موضوع منجر به فروش چند برابر سايت شما خواهد شد و انجام اين كار، همان كارآفريني اينترنتي است.

انتخاب نام دامنه مناسب براي كسب و كار اينترنتي در ايران

در ادامه آموزش كسب و كار اينترنتي بايد خدمت شما عرض كنم كه مهمترين بخش آموزش كسب و كار اينترنتي ، انتخاب هاست و دامين است. در انتخاب نام دامنه وبسايت خود، به هيچ عنوان عجله نكنيد چون نام دامنه ي شما،  اسم برند شما خواهد شد، و اگر ايده ي مناسبي به ذهنتان خطور نمي كند، پيشنهاد مي شود كه چند ماهي صبر كنيد تا ايده ي مناسب در مورد اسم دامنه به ذهنتان خطور كند.

تمام تمركزتان را روي اين موضوع بگذاريد تا نام دامنه ي شما كوتاه باشد، اگر نام دامنه شما، هم انگليسي باشد و هم فارسي، فوق العاده خواهد بود فراموش نكنيد كه موتور هاي جستوجو گوگل، به نام دامنه شما اهميت مي دهند، و در اسم دامنه اي كه شما آن را ثبت كرده ايد به آن رتبه مي دهند. در واقع گوگل در نتايج  موتورهاي جستوجو خودش، رتبه ي خوبي براي اسم دامينه شما قائل مي شود، سعي كنيد نام دامنه خودتان را همان گونه كه به زبان گفتاري بيان مي شود، همانگونه آن را ثبت كنيد و از  حروف اضافه استفاده نكنيد.

نام دامنه شما بايد قابل فهم باشد از حروفي استفاده نكنيد كه مخفف كلمات خاصي هستند و آن كلمات را فقط خودتان مي دانيد، اگر نام دامنه خودتان را سخت، و غير قابل فهم انتخاب كنيد، اتفاقي كه رخ مي دهد اين است كه افرادي كه  مي خواهند دوباره نام دامنه شما را در مرورگر وارد كنند آدرس دامنه شما را فراموش مي كنند و نمي توانند مجددا آدرس وبسايت شما را پيدا كنند و شما اينگونه تعداد بسيار زيادي از كاربرانتان را از دست مي دهيد.

گام سوم: براي كسب و كار اينترنتي خود يك نام دامنه انتخاب كنيد
براي انتخاب راحت تر نام دامنه توصيه هاي زير را در نظر بگيريد:
اگر قصد راه اندازي ويسايت براي كسب و كارتان را داريد، نام دامنه شما بايد هماهنگ با نام شركت شما باشد. براي مثال: www.yourcompanyname.com
اگر قصد راه اندازي يك وبسايت شخصي را داريد، بهتر است نام دامنه شما برگرفته از نامخانوادگيتان باشد. به عنوان مثال: www.yourname.com يك انتخاب عالي براي وبسايت هاي شخصي است.
ما براي كسب و كار خودمان نام دامنه www.tarahimodern.com را برگزيده ايم.
نام هاي دامنه معمولا با .com، .org يا .net به پايان مي رسند، اما در ماه هاي اخير تعداد زيادي از توسعه دهندگان نام هاي دامنه (منظور توسعه دهندگان بخش پاياني نام هاي دامنه مانند .com  است) يك نام دامنه با پسوند .pizza را منتشر كرده اند.

ممكن است بپرسيد نظر شما براي انتخاب يك پسوند خوب براي نام دامنه چيست؟

در آموزش كسب و كار اينترنتي رايگان ، به شما توصيه ميكنيم از انتخاي پسوندهاي عجيب و غريب بپرهيزيد و يك نام دامنه با پسوندهاي رايج مثل .com، .org و يا .net انتخاب كنيد، اگر نام دامنه اي كه قصد خريداري آن را داريد قبلا خريداري شده بود، در اين صورت به پيشنهادات اين شركت ها به طور كامل گوش دهيد و از بين اين پيشنهادات سعي كنيد رايج تري پسوند را برگزينيد.

مرحله چهارم: “اطلاعات حساب كاربري” خود را بررسي كنيد و ثبت نام را پايان دهيد

مرحله بعدي ثبت نام براي سايت ميهن وب هاست است كه شما پلن مورد نظر را انتخاب كنيد،  اين آخرين گام هايي است كه قبل از ايجاد حساب كاربري شما انجام مي شود. بنابراين با توجه به گزينه هاي اضافي موجود، مانند حفاظت از حريم خصوصي دامنه، به طور كامل توجه كنيد، حفاظت از امنيت دامنه، تنها ۹ دلار در هر ماه بيشتر است و اطلاعات شخصي شما را تحت عنوان پيچيده، مانند نام و آدرس خود نگه مي دارد، اگر ميخواهيد وبسايت و دامنه خود، از امنيت بسيار بالايي برخوردار باشد. به جلو برويد و ۹ دلار اضافي در هر ماه پرداخت كنيد.  اگر اين كار را نكنيد هكرها به راحتي مي توانند به اطلاعات شما دسترسي پيدا كنند.

نام دامنه و ميزباني وب شما، بايد از امنيت بالايي برخوردار باشد،  براي انجام اين كار، مي توانيد از شركت هاي معتبر هاستينگ، مانند برتينا، پارسپك و ميهن وب هاست استفاده نماييد همچنين مي توانيد هر شركت هاستينگ ديگري را انتخاب كنيد تا زمانيكه قابل اعتماد و ساده باشد.

اتصال هاست به دامين

براي اتصال هاست و دامين، بايد ابتدا دامين را خريداري كنيد و بعد از خريد دامين، مي توانيد هاست خود را خريداري كنيد، بعد از خريداري هاست، شركت ميزباني هاستينگ شما، تعدادي DNS server به شما مي دهند، DNS Server ها، از چند خط كد تشكيل مي شوند كه براي اتصال هاست به دامين كاربرد دارند، در پنل مديريتي  دامين شما، بخشي به نام مديريت Name Server ها، وجود دارند، شما بايد همان كدهاي مذكور را در بخش دامين، وارد كنيد، بعد از گذشت ۱ تا ۷۲ ساعت، هاست و دامين شما، به يكديگر متصل مي شوند.


در هرصورت راه اندازي كسب و كار اينترنتي ، يكي از بهترين تكنيك هاي درآمدزايي است كه توسط هر فردي قابليت پياده سازي را دارد، اما بايد با تلاش و پشتكار خود، مسير كسب و كار اينترنتي خود را دنبال كنيد تا بتوانيد رد يك بازه ي زماني كوتاه به درآمد هاي فوق الاده اي برسيد، بله كسب و كار اينترنتي چنين قدرتي دارد ولي فقط به انرژي و پشتكار شما بستگي دارد كه تا چه زماني مي توانيد به صورت پيوسته، كسب و كار خود را دنبال كنيد.

نوشته شده توسط محمد علي كوكائيان | ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |